.

Othmro Нитрилна Гума O-Прстени 24.8 mm OD 21.2 mm ID 1.8 mm Ширина, Метрички Запечатување Заптивка, Пак of20

Othmro Нитрилна Гума O-Прстени 24.8 mm OD 21.2 mm ID 1.8 mm Ширина, Метрички Запечатување Заптивка, Пак of20

DEN 256.32

Тековен
Во магацинот.

[Карактеристики]-Мека и еластична O-ring, едноставна тока, лесно да се инсталира. [Лесен за Употреба]-Овој нитрилна гума (NBR) запечатување прстен има отпорност на триење, притисок на корозија, висока температура отпор, масло отпор и водоотпорен прстен печат.97" Внатрешен дијаметар : 21.[NBR О-прстен]-NBR со добри механички својства и висока отпорност на абење.Нитрилна гума е подложно на acetone, етер, естер, озон, сончева светлина и атмосферски, па затоа не треба да се користи во озонската-производство на мотори, опрема за заварување или апликации кои се изложени на ултравиолетова светлина. [Кружен пресек]-На нитрилна гума О-прстен е круг, и пресек е тркалезна. [Примена]-Гума O-прстени се користи главно за напојување, контрола кутии, универзален приклучок за кабелот за напојување заштита, електрични апарати, мотори, алатки, автомобили, камиони, приколки, електронска опрема, играчки, велосипеди, RVs, чамци, пумпи, мебел, итн.

Параметри на производот