.

Филтер за воздух Модератор, PT1/4 Воздушен Притисок Компресор Филтер Мерач Стапица Масло Вода Регулаторот Алатки за Полнење Хидраулични Вентили Масло Вода Регулато?

Филтер за воздух Модератор, PT1/4 Воздушен Притисок Компресор Филтер Мерач Стапица Масло Вода Регулаторот Алатки

DEN 1732.80

Тековен
Во магацинот.

Се подготвува воздух соодветно за сите типови на компримиран воздух алатки и опрема.Мал притисок на косата, висока вода поделба ефикасност.Филтерот се отстрануваат цврстите честички и condensates со компримиран воздух.Со ова масло вода филтер, заштита на вашиот воздухот алатки со многу подолг живот.Одличен филтер елемент, и висок квалитет на запечатување прстен, со голема филтрирање ефект.Карактеристики : Подготвува воздух соодветно за сите типови на компримиран воздух алатки и опрема.Мал притисок на косата, висока вода поделба ефикасност.Филтерот се отстрануваат цврстите честички и condensates со компримиран воздух.Со ова масло вода филтер, заштита на вашиот воздухот алатки со многу подолг живот.Одличен филтер елемент, и висок квалитет на запечатување прстен, со голема филтрирање ефект.Карактеристики : Материјал : Алуминиум легура Модел : BFC-2000 Прилагодливи опсег : 0.5-9.0 kgf/cm2 Макс притисок : 9.9 kgf/cm2 Конектори дијаметар : PT1/4 Вода Филтер Првенство Капацитет : 60 CC Чаша Масло Капацитет : 90 CC Препорачува масло : ISOVG32 Филтрирање на точноста : 40um Температура : -20 ~ 70 ℃ Тежина : 736g Пакет се вклучени : 1 x Компресор Филтер за полнење.

Параметри на производот