.

Автомобил Термометар, ABS Побезбедно да се Вози LCD Температура Мерач за Надворешна употреба за Домови за Канцеларии за Кампување

Автомобил Термометар, ABS Побезбедно да се Вози LCD Температура Мерач за Надворешна употреба за Домови за Канцеларии

DEN 1850.40

Тековен
Во магацинот.

[ПРОФЕСИОНАЛЕН ДИЗАЈН] Можете да го поставите на автомобил или автомобил табла за приказ на време, и можете да ја сфати време на прв поглед, што го прави побезбеден за возење. [ШИРОК ТЕМПЕРАТУРА МЕРЕН ОПСЕГ] Неговата температура мерен опсег е -20~50℃, која може да се измери повеќето од возилото услови и точно прикажување на возилото услови за вас.Спецификација : Предмет Тип : Автомобил Thermometer Product Големина : Прибл. [МАЛИ ДИМЕНЗИИ] Лесен и пренослив, тоа може да се користи во различни ситуации, не окупираат екстра простор, и не е ограничен со јачина на звук. [ДИГИТАЛЕН ДИСПЛЕЈ ДИЗАЈН] Опремен со екран, која јасно може да се прикаже на температура и време за да ви помогне да се разбере ситуацијата во автомобил, во кое било време. [МАЛИ ДИМЕНЗИИ] Лесен и пренослив, тоа може да се користи во различни ситуации, не окупираат екстра простор, и не е ограничен со јачина на звук.6in Material : ABSWeight : Прибл. [ШИРОК СПЕКТАР НА ПРИМЕНА] Тоа е погоден за домови, канцеларии, и е многу погоден за надворешна употреба, како што се кампување, собирање, качување, пешачење, итн.[ДИГИТАЛЕН ДИСПЛЕЈ ДИЗАЈН] Опремен со екран, која јасно може да се прикаже на температура и време за да ви помогне да се разбере ситуацијата во автомобил, во кое било време.

Параметри на производот

Item Type:
Car Thermometer
Product Size:
Approx. 7.5x2.6x1.6cm / 3.0x1.0x0.6in
Material:
ABS
Weight:
Approx. 38g / 1.3oz
Battery Parameters:
1x210mAh CR2032 Button Battery (Battery Included)
Temperature Measurement Range:
-20~50℃
Accuracy:
±1%
Package List:
1 x Thermometer :
1 x Base :
1 x Double Sided Tape :
1 x English Manual :