.

Envirolyte Сите Намена за Дезинфекција и Чистење - Медицински Одделение Чиста Hypochlorous Киселина HOCl за Стоматолошки и Болнички Употреба, ЕПА Уверение, Не-Токсични Формула 1

Envirolyte Сите Намена за Дезинфекција и Чистење - Медицински Одделение Чиста Hypochlorous Киселина HOCl за

DEN 1833.60

Тековен
Во магацинот.

Подготвени за употреба во болница одделение за дезинфекција Изработени од 100% чист hypochlorous киселина, нашиот моќен мулти-цел средства за дезинфекција и да ги елиминира бактериите, нечистотија, валкано, и маснотии во само секунди и да се ослободи од потенцијално штетни загадувачи на контакт.Envirolyte е, исто така, храна-безбедно, и нежно доволно за употреба околу деца и животни, што го прави идеален за употреба во многу различни сектори.На нежна, но ефикасна формула може да се користи на не-porous површини како што се ламинатни, плочка, гранит, стакло, метал, насликани површини, пластика, порцелан, кварц, запечатени и unsealed камен, од нерѓосувачки челик, винил, и сите други вода-безбедно површината.ЕПА ЗАВЕРЕНА : Нашата течни sanitizer ги исполнува дезинфекција барањата на БЗР е Bloodborne Pathogen Упатства и е доверлив од страна на објекти низ U.Envirolyte Сите Намена за Дезинфекција и Чистење може да се користи за ULV foggers и рачни atomizoare да брзо и ефикасно да се чисти и да дезинфенкцирам болнички соби, стоматолошки установи, пензионерски домови и медицински центри.ПРИРОДНО НЕ-ТОКСИЧНИ за ЧИСТЕЊЕ РЕШЕНИЕ : Ова хемиско-бесплатно решение обезбедува средства за чистење и deodorizing моќ, без изложување на вас или вашето семејство да надмоќна мириси или тешки токсични супстанции.СИТЕ НАМЕНА ДЕЗИНФЕКЦИЈА СПРЕЈ : се Направени од 100% hypochlorous киселина, нашиот моќен општа намена за чистење решение добива ослободи од бактерии, нечистотија, валкано, и маснотии во само секунди и го елиминира загадувачи на контакт.

Параметри на производот