.

JUSTBINGFENG BR 4000 Воздухот Извор Третман Гас Пневматски Регулатор на Пневматски Компоненти

JUSTBINGFENG BR 4000 Воздухот Извор Третман Гас Пневматски Регулатор на Пневматски Компоненти

DEN 1596.00

Тековен
Во магацинот.

Брзо и лесно да се инсталира.Издржливи.Издржливи и практични.Направени од високо-квалитетни материјали.Лесен за употреба.Спецификација : Име на Производ : Пневматски Regulator Model : BR 4000 Material Метал, Plastic Working Медиум : Air Max.Притисок : 9.9 kgf/cm2 Adjustable Притисок Опсег : 0.5-9.0 kg/cm2;Заеднички Цевка Понесе : 19.5 mm/ 0.7"Мерач на Притисок Конектор Кол : 12mm/ 0.47"Мерач на Притисок Опсег : 0-10 kg/cm2;Вкупната Големина : 9 x 5.5 x 3cm / 3.5" x 2.2" x 1.2"(L*W*H)Притисок Мерач Големина : 5 x 2.6 cm/ 2" x 1"(D*T)Пакет Содржина 1 x Пневматски Regulator1 x Притисок Gauge1 x Инсталирате Заградата.

Параметри на производот

Product Name :
Pneumatic Regulator
Model:
BR 4000
Material Metal, Plastic :
Working Medium:
Air
Max. Pressure:
9.9kgf/cm2
Adjustable Pressure Range :
0.5-9.0kg/cm2;
Joint Pipe Bore:
19.5mm/ 0.7
Pressure Gauge Connector Dia:
12mm/ 0.47
Pressure Gauge Range:
0-10 kg/cm2;
Total Size:
9 x 5.5 x 3cm / 3.5 x 2.2 x 1.2(L*W*H)
Pressure Gauge Size :
5 x 2.6cm/ 2 x 1(D*T)
Package Content 1 x Pneumatic Regulator :
1 x Pressure Gauge :
1 x Install Bracket :