.

Вентил Пролет Алатка Вентил Пролет Компресор Алатка за ГМ врз Основа LS Мотори LS1 LS2 LS3 LS4 LS6 LS7 LS9 LSA LQ4 LQ9 и LSX Мотор

Вентил Пролет Алатка Вентил Пролет Компресор Алатка за ГМ врз Основа LS Мотори LS1 LS2 LS3 LS4 LS6 LS7 LS9 LSA

DEN 263.76

Тековен
Во магацинот.

ВОЗИЛОТО FITMENT За ГМ врз основа LS мотори : LS1 LS2 LS3 LS4 LS6 LS7 LS9, LSA, LQ4, LQ9 и LSX моторот.СУПЕРИОРЕН КВАЛИТЕТ Тешки 3/16 дебели челик и B7 квалитетен хардвер за трајни употреба.ОДЛИЧНО ФУНКЦИОНИРА Полнење со воздухот цилиндар да се одржи стоеја во место, при промена на изворите.Оваа алатка им овозможува на вентил пролет промени без отстранување на цилиндар глави.ВРЕМЕ & ENERGY SAVER-со оваа алатка, тоа може да биде полесно за вредноста на извори или пломби промени, заштеда на вашето време и енергија.ГАРАНЦИЈА за квалитет-Ако не сте задоволни со Camoo производи, едноставно побара парите назад гаранција со 12 месеци гаранција.Не се грижите за купување!.Ние препорачуваме употреба на компримиран воздух да се одржи на вредности во место во текот на пролетта отстранување.Генерално, тоа е корисно да се НЕЖНО да го допрете надвор од пролетта retainer да unstick пролет заклучување.Низок профил овозможува употреба во тесни подрачја каде што другите алатки само ќе не собере.Одлично функционира : ГМ LS серија вентил пролет компресор алатката работи со користење на компресиран воздух во цилиндар во TDC, дозволувајќи им на вентил извори или пломби промени, без отстранување на цилиндар глави.Пакетот вклучува : 1× CNC плазма сечење 3/16 челик 1× B7 висока јачина студ 2× висока јачина ореви 2× подлошки.Ние посветена на обезбедување што повеќе прекрасната услуга концепт.Ви благодариме за вашиот клик!Оди Кликнете на КУПИ СЕГА Копчето и да ја Добие Оваа Неверојатна алатка сега!.

Параметри на производот