.

ALVABABY Крпа Пелена, Една Големина Прилагодливи Перат Обновливи за Бебе Девојки и Момчиња 6 Пакет со 12 Внесува 6DM63

ALVABABY Крпа Пелена, Една Големина Прилагодливи Перат Обновливи за Бебе Девојки и Момчиња 6 Пакет со 12 Внесува

DEN 1295.52

Тековен
Во магацинот.

FASION s погодно за mammy да го носите бебето, додека преземање на прошетка или пак задолженија.Внатрешниот слој : велур крпа внатре, тоа не nothold влага себе ,влага се drawnawayto на вметнете да се задржи вашето бебе да се исуши.Вметнете : секоја пелена ќе дојде со два 3-слој микрофибер влошки.Вметнете димензија околу 13.7" x 5.5".Погоден за бебиња и мали деца 3kg-15kg (6.6 – 33 килограми) (груба водич за повикување само).Должина на Пелена : 15" во должина X 13" во ширина.Една големина одговара на сите– можете да ја прилагодите пелена да ја саканата големина (S,M или L) со кршење на различни редови на копчиња на nappy.Хип прилепува и crossover прилепува за да се спречи "крило droop".Мие, водоотпорен и дише.Удобно еластична legging област за да се спречи протекување.Може да се користи како nappy на корица : Бидејќи nappy е водоотпорен, исто така, ќе се работи само како nappy капак.Користете тоа (без вметнување) со твоите пелени за еднократна употреба во текот на ноќта времето или нап време за да се спречи протекување и да ја задржите вашата постелнина сува.Како што сите знаеме дека пелени за еднократна употреба се добива скапи.Зошто да не добие овие обновливи, перат супер абсорбента и удобно крпа пелени / пелени, кои се нарекуваат модерни крпа пелени (MCNs) или џеб пелени.За вашето бебе, за трошоците за купување пелени за еднократна употреба, овие обновливи пелени и влошки ќе ви трае за многу подолг период на време.

Параметри на производот