.

Лицето Massager, Лицето за Нега на Кожата Производи за Жените, се Соочуваат со Massager за Лице Лифт Електрични, Кожата Стега Машина, се Соочуваат со Масажа Чистење Алатка з?

Лицето Massager, Лицето за Нега на Кожата Производи за Жените, се Соочуваат со Massager за Лице Лифт Електрични,

DEN 1898.16

Тековен
Во магацинот.

Вклучување : Притиснете и задржете го копчето за 1 секунда.Исклучување : Притиснете и да се сврти на копчето за 1 секунда, по моќ.Машината има 49-минути тајмер за исклучување функција.За прв пат употреба,ве молиме целосно да ја наполните машината, пред да го користите.Кога батеријата е слаба,индикаторот за полнење да трепка.Време на полнење трае околу 2 часа,Целосно наполнетата можат да работат до 5 пати(49 минути секој пат).Подготовка Пред Да Се Користат : 1.Се подготват за нега на кожата производи, како што се есенции.маски или креми.2.Кога грижата околу очите,да се отстранат контактни леќи прво.3.Отстранување шминка според дневна шминка отстранување постапка.43.Чистење на масажа на главата со влажна памучна подлога.Машината не е водоотпорен,па тоа не може да се мијат директно со вода.Тоа може да биде суспендиран со мека и влажна крпа,и ги избриша со мека и да се обиде крпа.Имајте на ум дека полнење порта не треба да биде изложен на вода.FBM-EEREF-0040 N.

Параметри на производот