.

Фунта Печат OR90CLRURE162X1000 162 90 D O-Ring, Уретан (Пакет на 1000)

Фунта Печат OR90CLRURE162X1000 162 90 D O-Ring, Уретан (Пакет на 1000)

DEN 194.40

Тековен
Во магацинот.

Фунта Печат & Снабдување Уретан O-Прстени се компатибилни со хидраулични течности, слаби киселини и бази и мешаници што содржат помалку од 80 проценти ароматични состојки.Фунта Печат, Inc Уретан O-Прстени се затегнувачка цврстина до 6, 000 psi, издолжување од 350 до 650 проценти, компресија групи од 10 до 25 проценти и премногу висока отпорност на триење.Заеднички крајот Користете апликации се индустриски фоки, индустриски ролни, O-Прстени, рициново тркала, дихтунзи, чевли ѓон и подвижни ленти.Со durometer на A90 (тешко), овие O-Прстени се потешко и се подобри за висок притисок на апликации од висока јачина на полиуретан.Тие се спротивстави на кинење.Температурата опсег е -65° до 275° F. 1-5/8 ID номинална x 1-7/8 OD номинална x 1/8 CS номинална.

Параметри на производот