.

TOYANDONA Кинеската Традиционална Calligraphy Inkstone со Капак Круг Duan Yan Inkslab Мастило Камен за Мелење Камен Calligraphy Сликарство Алатка за Sumi Цртање Мастило Канџи

TOYANDONA Кинеската Традиционална Calligraphy Inkstone со Капак Круг Duan Yan Inkslab Мастило Камен за Мелење

DEN 455.76

Тековен
Во магацинот.

Со мазна внатрешна површина, тоа grinds мастило и од мастило се држиме;.Природни мастило камен, практичен и економичен, е многу популарна за почетници.Убавото змејот дизајн и тркалезна форма, Кинески традиционален дизајн за вас.Практичен и исклучителна, го продава многу добро меѓу почетници.Со мазна внатрешна површина, тоа grinds мастило и од мастило се држи.Description Natural мастило камен, практичен и економичен, е многу популарна за почетници.Со мазна внатрешна површина, тоа grinds мастило и од мастило се држиме;Солидна суровини со прекрасен природен камен брановидна;за Да ја прилагодите бојата интензитет , натопи четка по различни области на inkstone.Повеќе вода, помалку интензивни од мастило е боја.Карактеристики-Боја : Црна.-Материјал : Природен Камен.-Големина : околу . 10 x 10 x 3.5 см -3.94 x 3.94 x 1.38 инч.Мултифункционален Inkwell Inkstone за содржат течно мастило и се држи четка.Лесно да се носат, убави и практични, полно опремен.Се изедначи површината да се направи тоа лесно да се чисти.Inkwell Inkstone со Држач, Четка за Кинески Јапонски Calligraphy Пракса, а и исто така најдобар избор како подарок.Пакет Including1 x Мастило Мелење Камен.

Параметри на производот