.

023 Buna/NBR Нитрилна О-Прстен 70A Брегот Црна, Фунта Печат (Пакување од 10000)

023 Buna/NBR Нитрилна О-Прстен 70A Брегот Црна, Фунта Печат (Пакување од 10000)

DEN 1747.68

Тековен
Во магацинот.

О-прстен големина е дефинирано од страна на внатрешноста дијаметар (ID), надворешен дијаметар (OD), и крос-пресек (КС) дијаметар.Buna-нитрилна е ранлив на acetone, етри, естри, озон, сончева светлина и атмосферски, и не треба да се користи во озонската-генерирање на електрични мотори, опрема за заварување, или во апликации со изложеност на УЛТРАВИОЛЕТОВА светлина.O-прстени обезбеди притисок и течност печат помеѓу cylindrically облик, се преклопуваат, за парење површини и најчесто се гледа во мотори, чешми, прирабници, вентили, и разни цилиндри.Дизајниран за употреба во различни запечатување апликации, ова Buna-N О-Прстен поставете ги исполнува стандардите дефинирани од страна на Воздушната Стандард AS568 A за обезбедување на квалитетот.

Параметри на производот