.

Готам Челик Про Не-Стап Титаниум Бакар & Керамички Покачена Појасни Фах XL - 2 Парче Сет

Готам Челик Про Не-Стап Титаниум Бакар & Керамички Покачена Појасни Фах XL - 2 Парче Сет

DEN 275.76

Тековен
Во магацинот.

ГОТАМ ЧЕЛИК САДОВИ - со над 30 милиони задоволни клиенти, Готам Челик има револуција кујни низ светот со воведување на керамички nonstick бакарни садови!Нова за 2021, нашите тави имаат подобри во сите области вклучувајќи го и nonstick обложување, останете кул работи, надворешните заврши и издржливост, вклучувајќи ја вгради дијамант-како честички на површината за да се обезбеди пан не е нула!Уживаат и добредојдовте на Готам Челик семејство.КРАЈНАТА КЕРАМИЧКИ NONSTICK – на Готам Челик nonstick готвење површина е обложена три пати, а потоа засилено со дијаманти за реализација на крајната храна ослободување.Не леќата или дури и масло или путер е потребно, го прави за поздрава исхрана, и дава кавга слободен, 1-2-3 расчистување.ЗДРАВА & НЕ-ТОКСИЧНИ – на Готам Челик Ti-Cerama слој е без PFOA, PFOS, доведе & кадмиум за здрава и безбедна искуство ден во и надвор.НАПОР РАСЧИСТУВАЊЕ, машина за миење САДОВИ БЕЗБЕДНО– поминуваат помалку време со расчистување!По сите, готвење и prepping е направено, ставете го во машина за миење на садови за брзо и лесно расчистување.ФУРНА БЕЗБЕДНО - компатибилен со сите печки и може да се справи до 500 степени.Ги комбинира ниту еден стап керамички со титаниум, од не ' Рѓосувачки Streel Не Држи кошница, alumimum не држи песна, машина за миење садови безбедно, рерна до 500 F, PTFA/PTFE/PFOS Слободни.

Параметри на производот