.

Линколн Електрични Electrode Носителот на Собранието - 200 Засилувачи - 12.5 FT Кабел Должина - Dinse/Пресврт Колега Конектор - K2374-1

Линколн Електрични Electrode Носителот на Собранието - 200 Засилувачи - 12.5 FT Кабел Должина - Dinse/Пресврт

DEN 2865.36

Тековен
Во магацинот.

200 AMP Electrode Носителот – удобно, лесни electrode носител е оценет за 200 засилувачи на тековните на 20% должност циклус. 12.5 FT Кабел Должина - собранието карактеристики флексибилен бакар заварување кабел кој е 12.5 FT во должина.Пресврт-Мате / Dinse Конектор – собранието карактеристики пресврт-мате / dinse конектор е кој е компатибилен со Моќ МИГ / Заварување-Pak 140, Моќ МИГ 180, Моќ МИГ 210mp, Square Wave TIG 200 и многу други Линколн или конкурент извори на енергија.ДОВЕРЕНИ од СТРАНА на ПРОФЕСИОНАЛЦИ – Ова electrode носителот на собранието се користи од страна на професионални fabricators на дневна основа.За користење со 3/32, 1/8 или 5/32 Стап (SMAW) електроди.

Параметри на производот