.

Kolbs Гел Екстремни | Количка Перница Седиште Перница | Coccyx, Ишијас & Tailbone Болка Перница | Седиште Подлога Идеален за Статистика, Кујна инвалидски Колички и Авто | 16 x 16 И?

Kolbs Гел Екстремни | Количка Перница Седиште Перница | Coccyx, Ишијас & Tailbone Болка Перница | Седиште Подлога

DEN 887.76

Тековен
Во магацинот.

ЕКСТРА ДЕБЕЛИ ПРИТИСОК ОСЛОБОДУВАЊЕ на ГЕЛ : Доверени од страна на медицински професионалец за управување со притисок чирови и рани. 5 СЛОЕВИ ЗА ВРВЕН КОМФОР : 1. Отпорен на вода горниот капак. 2. Висока густина пена за поддршка. 3. Гел мочниот меур е предвидено притисок олеснување. 4. Медицински одделение пена амортизирање под Гел обезбедува длабока потопување. 5. Не се лизга на дното.ВОДООТПОРЕН ПОКРИТИЕ : Штити перница од spills и течности.СОВРШЕН ЗА СИТЕ СЕДИШТА ПОВРШИНИ : Не само за инвалидски колички.Совршен за сите седишта површини, во секое време притисок олеснување перница е потребно.ДОСТАПНИ ВО РАЗЛИЧНИ ГОЛЕМИНИ : Достапен во различни големини за да ги собере сите инвалидска количка, изберете големина која одговара на вашиот стол.На Kölbs Гел Екстремни е притисок за намалување на инвалидска количка перница со цел да им помогне во спречување и ублажување на притисок-болки во чир.Дебел течност гел јадро е затворен во течење-доказ мочниот меур, обезбедувајќи одлична притисок дистрибуција.Ова специјално дизајнирани гел мочниот меур е спакуван во медицински одделение висока густина пена нуди најголема во удобноста.Не само за инвалидска количка корисници, оваа перница е идеален за сите столчиња.Совршен притисок чир на перница.

Параметри на производот