.

FSADGNO Ретро Керамички Чај Тенџере Традиционалната Кујна Запечатени Керамички Шеќер Сад-Сини и Бели Порцелански

FSADGNO Ретро Керамички Чај Тенџере Традиционалната Кујна Запечатени Керамички Шеќер Сад-Сини и Бели Порцелански

DEN 446.40

Тековен
Во магацинот.

Направени Од Рачно Изработени Премиум Керамички,Од Страна На Висока Температура Отпуштање.тоа е Животната средина.капацитет:350ml.Големина : 9.6 cm x 10.5 см /3.8 во x 4.1 во.Совршен за употреба чување колачиња,Шеќер,Брашно,Зачини,Житарки,Ореви,Чај и кафе, итн.Тоа не е само опрема, тоа носи удобноста на вашиот живот.Тој е исто така декоративни објект да се направи вашиот дом повеќе шармантна и елегантен.Поради тоа што е рачно изработени дела.Мал храна чување на резервоар кој може да се одржи чај, кафе, бонбони, чоколада, зачини, итн.

Параметри на производот