.

MAX7219 8 Цифрен LED Дисплеј Дигитални Цевка SPI Контрола Модул Одбор за Arduino 7 Сегмент Малина Пи Микроконтролери

MAX7219 8 Цифрен LED Дисплеј Дигитални Цевка SPI Контрола Модул Одбор за Arduino 7 Сегмент Малина Пи Микроконтролери

DEN 246.96

Тековен
Во магацинот.

Ако ви треба производ под итно да, можете да изберете експедитивни услуги.било какви прашања,ве молиме да се чувствуваат слободни да ме контактирате.MAX7219 поддржува треперење бесплатно прикажува како и cascading прикажува.Јас верувам дека може да се најдат на модулите што треба.Инсталации инструкции(на пример, тоа може да се поврзе било IO порта, модифицирани Пристаништето Дефиниција во програмата) : VCC : 5 V GND : GND DIN : P00 CS : P01 CLK : P02 Забелешка : VCC и GND не треба да биде поврзан сменат, па како да не изгори на чип Спецификации : Материјал : PCB + Електронски Компоненти Напојување : 5 V Големина : 82*15*12mm(L*W*H) Нето Тежина : околу 13g Боја : Црвено(Оваа боја значи боја на табла,не LED) Пакет се вклучени : 1 * MAX7219 8-Цифрен LED Дисплеј Модул 7 Сегмент Дигитални Цевка За Arduino. 100% Сосема нов и висок квалитет на MAX7219 дигитален дисплеј за контрола на модул Овој модул е компатибилен со 5 V и 3.

Параметри на производот