.

YUANFLQ Бакар Ѕид Светилка Европската Мода Дневна Соба Ѕид Американски Спалната соба Ноќни Модерен Минималистички Aisle Коридор Коридор Светлина Тела

YUANFLQ Бакар Ѕид Светилка Европската Мода Дневна Соба Ѕид Американски Спалната соба Ноќни Модерен Минималистички

DEN 4919.52

Тековен
Во магацинот.

Не се сврти на власт до luminaire е целосно состави.Одбраната сите-бакар светилка рака : Избраниот високо-квалитет бакар, умре-кастинг, благородна темперамент на прв поглед. За да се обезбеди безбедност и сигурност, ве молиме да се осигурате дека електрична кутија во која luminaire е инсталиран е правилно инсталиран на конструктивните елементи на објектот. При миење на светлината, за да не ги допирајте сијалица или погледнете директно на сијалица.Двојно глазирани абажур : внатрешниот слој на експлозија-доказ матирано стакло, надворешниот слој на шампањ стаклен капак, униформа светлина и мека, висока температура и лесно да се чисти. За да го намалите ризикот од пожар, електричен шок или лична повреда, бидете сигурни да го исклучите и отстранете светилка и оставете ја да се излади пред замена на светилки.Модерен Дизајн : може да се користи за дневни соби, спални соби, детски соби, ресторани, кујни, скали, ходници, ходникот конзерваториум и други ѕидни светилки и ноќни ѕид светилки.Високо-квалитет бакар обвивка : избраниот бакар, мулти-канал изработка, исклучителна појава, силна текстура.Чувајте запаливи материјали далеку од запалени светилки. Сите жици се поврзани.Гаранција : Ако имате било каков проблем во врска со ова ДОВЕДЕ Ѕид Светлина, само не двоумете се да контактирате со нас и ние со нетрпение очекуваме да вашето барање - 24 часа е-мејл сервисот за одговор.,кои се двете практичен и евтин.Тип : Ѕид light Style : European Light тело материјал : copper Shade материјал : glass Size : 26* 28 см (ширина * висина)База големина : 12*17 см (ширина * висина)Напон : 110-240v Power : 6-10w Number на извори на светло : 1 Basic тип : E27 screw Whether да се вклучи сијаличката : no Applicable извор на светлина : блескаво светилка, заштеда на енергија светилка, флуоресцентна светилка, LEDLighting област : 5-10 плоштадот meters Installation тип : ѕид mounted Craft : шупливи carved Scope : влезен хол, бања, спална соба, студија, кујна, трпезариска room Certification : CCCPackaging додатоци : Ѕид светлина* 1 (без сијалица)додатоци за Монтирање* 1prompt : 1.

Параметри на производот