.

HANPOSE 3D Печатач Nema17 Stepper Мотор со T8 Завртка Доведе 8мм 300мм 42 Моторни 42BYGH 17HS6401S -T88 за CNC Црв Тркала Ивица Машина (17HS6401S-T88-300)

HANPOSE 3D Печатач Nema17 Stepper Мотор со T8 Завртка Доведе 8мм 300мм 42 Моторни 42BYGH 17HS6401S -T88 за CNC

DEN 1216.80

Тековен
Во магацинот.

Држење вртежен момент : 60oz-во/ 70 N.cm;се Препорачува Напон : 12-24 V.Големина : 42x42x60mm; 1.8 сте ; Номинална струја 1.7 А,70 N.cm.Примена 1 : 3 D Печатач;Примена 2 : фреза, Engraver Машина ; Апликација 3 : Екструдер/CNC Рутери.Модел : 17 HS6401 S-T8*8-300. Nema 17 Stepper Мотор со Интегрирано 300мм T8 Доведе Завртка, многу стабилна од окно спојка поврзување.

Параметри на производот