.

Фунта Печат КП-5251041118x6 Purolator Копче Pleat Проширена Површина Pleated Филтер за Воздух, Механички MERV 8, 14 W x 24 H x 1 D (Пакување од 6)

Фунта Печат КП-5251041118x6 Purolator Копче Pleat Проширена Површина Pleated Филтер за Воздух, Механички MERV

DEN 1315.20

Тековен
Во магацинот.

Механички MERV8 Филтер.Проток на воздух Капацитет наведени во 300 FPM.Ниска почетна отпор за заштеда на енергија, Квалитет Инженерните, Постојано се Произведени, Направен од 100% синтетички влакна, Изработени во САД за повеќе од 30 години.Еден дел пијалаци одбор умре сече рамка, со структурните интегритетот за разлика од било самостојно поддржани филтер на располагање денес.Pleats држи заедно, дури и кога влажна!Не delaminating, без прекумерна закопчување, не се распаѓа.Филтерот може да се издржи влијанието и деформација и се врати во својата првобитна форма.ВИСТИНСКАТА ГОЛЕМИНА : 13-3/8" Ширина X 23-3/8" Висина X 3/4" Дебела, НОМИНАЛНА ГОЛЕМИНА : 14" Ширина X 24" Висина X 1" Дебела.

Параметри на производот