.

BestAir Про 1-1620-8 MERV 8 Pleated Печка Филтер, 16 x 20 x 1 (Пакување од 12)

BestAir Про 1-1620-8 MERV 8 Pleated Печка Филтер, 16 x 20 x 1 (Пакување од 12)

DEN 1564.80

Тековен
Во магацинот.

Номинална Големина : 16x20x1. Вистинската Големина : 15½ x 19½ x¾.MERV 8 Номинална Ефикасност.Направен во U. S. A. Собира прав, полен, грини, мувла Надградба од стандардните pleats; 100% синтетички медиуми (без памук мешавини); Ниска почетна притисок загуба; Медиумите не поддржува микробиолошка раст; Може да заработи зелена зграда советот LEED кредити; Тешки двоен ѕид отпорни на влага рамка.

Параметри на производот