.

HAOX Визирот Окуларот, Лесни Преносни Замена Трајни Камера Окуларот Eyecup Поставите Лесно да се Користи за D5100 Камера

HAOX Визирот Окуларот, Лесни Преносни Замена Трајни Камера Окуларот Eyecup Поставите Лесно да се Користи за

DEN 1965.60

Тековен
Во магацинот.

Како да го Користите : 1.2 oz Applicable Модели : За D5100, D5000, D3100, 3000, D90, D80, D70, D70s, D60, D50, D40 Камера Пакет Листа : 1 x Камера Eyecup1 x Камера Топла Чевли Level1 x Топла Чевли се Покријат. Пронаоѓачот на изглед Окуларот : пронаоѓачот На изглед eyecup може да ги заштити оптички пронаоѓачот на изглед од гребнатини и носат.Функција : 1. Камерата Топла Чевли Ниво : На ниво, го прави лесно да ја држите камерата ниво кога камерата е поставена на tripod. Инсталирате дух ниво или ладна чевли покривка на врвот на камерата.Лесен за Користење : Лесен и пренослив, камерата окуларот eyecup собата е лесно да се инсталира и да се отстрани, и е многу практична камера додаток.Камерата Топла Чевли опфаќа : топ топла може да ги заштити поврзување контакти од најдобрите флеш од корозија.

Параметри на производот

Item Type:
Camera Eyepiece Eyecup Set
Material:
Plastic + Rubber
Product Color:
As Pictures Shown
Product Weight:
Approx. 7g / 0.2oz
Applicable Models:
For D5100, D5000, D3100, 3000, D90, D80, D70, D70s, D60, D50, D40 Camera
Package List:
1 x Camera Eyecup :
1 x Camera Hot Shoe Level :
1 x Hot Shoe Cover :