.

Sharpe Вентили 35314 Серија Челик Портата Вентил, Класа 300, Зголемувањето На Матични, Внатрешно, 2-1/2 Flanged

Sharpe Вентили 35314 Серија Челик Портата Вентил, Класа 300, Зголемувањето На Матични, Внатрешно, 2-1/2 Flanged

DEN 10310.88

Тековен
Во магацинот.

Кога е затворена, портата и своите седишта форма тесни planar плафонски површини, идеален за линеарни течен проток.Зголемувањето на стеблото се движи нагоре и надолу со портата, обезбедување на визуелен сигнал (кога продолжува) дека вентил е отворен.Монтиран на врвот на вентил, на рачно управувани од страна на тркалото го активира внатре завртка механизам, кој лифтови и го намалува нивото на врата за да се почне и да се запре протокот помеѓу поврзани цевки.Зголемувањето на матични со внатрешноста завртка лифтови со портата за да сигнал визуелно кога вентил е отворен.Компанијата, основана во 1986 година, и со седиште во Чикаго, ИЛ, ги исполнува упатствата на Меѓународната Организација за Стандардизација (ISO) 9001 : 2008 стандардите врз основа на Sharpe е дизајн и производство на вентили.Портата вентили се користи во воздух, гас, течност, пареа и апликации.Тоа е флексибилна оптоварување, целосно водени интегрирани седишта, и им била заклучена хаубата, и челична конструкција обезбедува weldability и поголема рѓа отпор од железо.Овој вентил исполнува следниве спецификации за обезбедување на квалитет : Американскиот Национален Институт за Стандарди (ANSI) B16.Рака тркала или го активирате држела на завртката механизам во вентил за хаубата, кој доаѓа во различни дизајни, да се отвори и ја затвори портата.Да се приспособат на различни текови и притисок барања, гејтс дојде во четири вида : цврсти оптоварување (соодветни за речиси сите течни услуга), флексибилни оптоварување (соодветни за пареа услуга), сплит оптоварување (соодветни за нормална температура, не-кондензирање гас и течни услуга, вклучително и корозивни услуга), и паралелно диск (соодветни за висок и низок притисок апликации).

Параметри на производот