.

Аргон Лак Волфрам Електроди, 10Pcs Волфрам Електроди Centerless Мелница Технологија Стабилна за Заварување Лист

Аргон Лак Волфрам Електроди, 10Pcs Волфрам Електроди Centerless Мелница Технологија Стабилна за Заварување Лист

DEN 1207.20

Тековен
Во магацинот.

Поседува повеќе концентрирани лак и стабилна од други производи, кои носат висока ефикасност.Донесува напредни centerless мелница технологија, површината има голема мазност и не burrs.Чист волфрам electrode е еколошки и нема радиоактивни загадување.TIG заварување игла е направен од високо квалитетни материјали, дојде со стабилна структура, им помага многу во индустријата.Производот се користи главно за заварување лист од не ' рѓосувачки челик, алуминиум и алуминиумски производи.Функција : 1. Чист волфрам electrode е еколошки и нема радиоактивни pollution2. Производот се користи главно за заварување лист од не ' рѓосувачки челик, алуминиум и алуминиумски products3. Донесува напредни centerless мелница технологија, површината има голема мазност и не burrs4. Поседува повеќе концентрирани лак и стабилна од други производи, кои носат високи efficiency5. TIG заварување игла е направен од високо квалитетни материјали, дојде со стабилна структура, им помага многу во industry Specification : Предмет Тип : Волфрам Electrodes Material : Чист волфрам electrode Core Дијаметар : Прибл. 1.6 mm / 0.06 in Length : Прибл. 150mm / 5.9 in Welding Тековната Селекција : DC : Поврзете го негативниот пол 60-150 (А), поврзете се на позитивен пол 10-18 (А) AC : Асиметрични бранови 50-120 (А), симетрична бранови 40-100 (А) Пакет Листата : 10 x Волфрам Електроди.

Параметри на производот

Item Type:
Tungsten Electrodes
Material:
Pure tungsten electrode
Core Diameter:
Approx. 1.6mm / 0.06in
Length:
Approx. 150mm / 5.9in
Welding Current Selection:
DC:
Connect the negative pole 60-150 (A), connect the positive pole 10-18 (A)
AC:
Asymmetrical waveform 50-120 (A), symmetrical waveform 40-100 (A)
Package List:
10 x Tungsten Electrodes :