.

14X25X1 MERV 12 Pleated AC Печка Филтер за Воздух, Пакување од 4 Филтри

14X25X1 MERV 12 Pleated AC Печка Филтер за Воздух, Пакување од 4 Филтри

DEN 1439.28

Тековен
Во магацинот.

MERV 12 Pleated Воздух Филтер за AC HVAC или Печка.AF MERV 12, може да се спореди со MPR 1500-1900 & FPR 10. НАПРАВЕНИ ВО САД : Произведени од страна на Сите-Филтри, Inc во САД со користење на 100% Американската направени компоненти.ДОЛГОТРАЈНИ : Дизајнирани да траат до 3 месеци.Идеален за резиденцијални и за комерцијална употреба.ВИСОК КВАЛИТЕТ : Филтер рамки се направени на пијалаци одбор, кој останува силен преку влажност и температура до 200° F. Синтетички медиуми обезбедува значително поголема particulate ефикасност од стандардните памук медиуми.Направен во САД.Секој од 90 дена да ги задржи твојот систем работи ефикасно и вашиот чист воздух.Ова може да се променат во зависност на филтер големина, како и други варијабилни фактори за сопствениците на домашни миленичиња, алергија-страдаат, домаќинствата со деца, итн.

Параметри на производот