.

Електронски Делови и потрошен материјал 200pcs 3296W 5K ohm Trimpot Тример Potentiometer Многу Практични и Електронски Делови

Електронски Делови и потрошен материјал 200pcs 3296W 5K ohm Trimpot Тример Potentiometer Многу Практични и Електронски

DEN 1312.80

Тековен
Во магацинот.

- Отпор : 5 K ohm. - Моќност (W) : 0.5 W, 1/2 W. - Толеранција : ±10%. - Температура коефициент : ±100ppm /°C. - Број на револуции : 25. Овие електронски колекции се на добар квалитет, таписерии изработка и стабилна коло, може да се купи со confidence Specification : Отпор : 5 K ohm Power (W) : 0.5 W, 1/2 WTolerance : ±10%Температура Коефициент : ±100ppm/°CNumber на се Врти : 25 Adjustment Тип : Топ Adjustment Resistive Материјал : Cermet Mounting Тип : Преку Hole Termination Стил : PC Pins Size / Димензија : 9.53 x 4.83 x 10.03 mm Package се вклучени : 200 x Potentiometernote1.Бидејќи производите се сите, рачно мери, ве молиме овозможи некои errors2.Таму може да биде боја разлика поради различни monitors3.Меѓународната логистика рокот е 15-30 дена.

Параметри на производот

Resistance:
 5K ohm
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Number of Turns:
25
Adjustment Type:
Top Adjustment
Resistive Material:
Cermet
Mounting Type:
Through Hole
Termination Style:
PC Pins
Size / Dimension:
9.53 x 4.83 x 10.03mm
Package included:
200 x Potentiometer :
1.Since the products are all manually measured, please allow some errors :
2.There may be color difference due to different monitors :
3.International logistics time limit is 15-30 days :