.

Filterbuy 12x26x2 Филтер за Воздух MERV 13, Pleated HVAC AC Печка Филтри (12-Pack, Платина)

Filterbuy 12x26x2 Филтер за Воздух MERV 13, Pleated HVAC AC Печка Филтри (12-Pack, Платина)

DEN 1439.76

Тековен
Во магацинот.

На Filterbuy замена на филтер за воздух 12x26x2 (вистински мерења : 11.75") гарантира дека вашите печки, клима уред, или HVAC систем е циркулираат на најчистите воздухот е можно да помогне да се зачува вашиот буџет и здрав начин на живот.MERV 13 синтетички медиуми (да се спореди со Здрав начин на Живот Крајната Алерген Одбрана MPR 1500 - 1900 & FPR 10) се препорачува ако имате респираторна болест (како што се астма), поради неговата способност да стапица 98% од воздушни честички, заштита на вашиот дом или бизнис од бактерии, чад, смог, остатоци, lint, полен, мувла, првут, како и други форми на прашина без да се влијае на протокот на воздух.Инсталацијата е, исто така, направи едноставно со додавање на лесна-за-разбере стрелките дека ќе помогне во идентификацијата на насоката на проток на воздух, а потоа начинот на филтерот треба да биде ставен.На врвот исклучување на сите наши компоненти се 100% произведена во сад и дизајниран со рециклира материјали, обезбедување на еко-пријателска алтернатива за подобрување на вашиот квалитетот на воздухот.Висок-квалитет на градежни карактеристики на electrostatically обвинет, pleated дизајн кој прави повеќе штетни честички и продолжува производи животниот век за 3 пати поголема од онаа на fiberglass модели.Сите компоненти се произведуваат во сад и дизајниран со рециклира материјали.Висок-квалитет на градежни карактеристики на electrostatically обвинет, pleated дизајн кој прави повеќе штетни честички и продолжува производи животен век од страна на три пати поголема од онаа на fiberglass модели.Индустриски одделение пијалаци одбор рамки со двојна жица backings надмине стандард картонски дизајни.

Параметри на производот