.

Filterbuy 14x30x4 Филтер за Воздух MERV 13, Pleated HVAC AC Печка Филтри (12-Pack, Платина)

Filterbuy 14x30x4 Филтер за Воздух MERV 13, Pleated HVAC AC Печка Филтри (12-Pack, Платина)

DEN 7283.52

Тековен
Во магацинот.

Висок-квалитет на градежни карактеристики на electrostatically обвинет, pleated дизајн кој прави повеќе штетни честички и продолжува производи животен век од страна на три пати поголема од онаа на fiberglass модели.MERV 13 синтетички медиуми (да се спореди со Здрав начин на Живот Крајната Алерген Одбрана MPR 1500 - 1900 & FPR 10) се препорачува ако имате респираторна болест (како што се астма), поради неговата способност да стапица 98% од воздушни честички, заштита на вашиот дом или бизнис од бактерии, чад, смог, остатоци, lint, полен, мувла, првут, како и други форми на прашина без да се влијае на протокот на воздух.Сите компоненти се произведуваат во сад и дизајниран со рециклира материјали.Инсталацијата е, исто така, направи едноставно со додавање на лесна-за-разбере стрелките дека ќе помогне во идентификацијата на насоката на проток на воздух, а потоа начинот на филтерот треба да биде ставен.Индустриски одделение пијалаци одбор рамки со двојна жица backings надмине стандард картонски дизајни.14x30x4 замена филтри за воздух за вашиот печка, клима уред, или HVAC систем (вистинската големина : 13.На врвот исклучување на сите наши компоненти се 100% произведена во сад и дизајниран со рециклира материјали, обезбедување на еко-пријателска алтернатива за подобрување на вашиот квалитетот на воздухот.

Параметри на производот