.

uxcell Нитрилна Гума O-Прстени 25mm OD 15mm ID 5mm Ширина, Метрички Buna-N Запечатување Заптивка, Пакување од 10

uxcell Нитрилна Гума O-Прстени 25mm OD 15mm ID 5mm Ширина, Метрички Buna-N Запечатување Заптивка, Пакување од

DEN 215.76

Тековен
Во магацинот.

[Size] - 25мм надворешен Дијаметар, 15mm Внатрешен Дијаметар, 5mm пресек со Дијаметар. [Цврстина] - 70 A Durometer (Брегот Цврстина) за отпорност на пенетрација. [Buna-N] - Стандард Нитрилна Butadiene Гума со широк температура се движат од -4℉ (-20°C) да 212℉ (100°C). [Примена] - Широко се користат за притисок за миење, филтер, пумпа, вода црево, водоводни цевки, гаража одржување, автомобилот механички и многу повеќе. [ЗАБЕЛЕШКА] - ве Молиме потврдете бараната големина и материјал пред да ги купите, и да ја стави на право место.Цврстина : 70 A.Температура : -4℉ (-20°C) да 212℉ (100 °C).Тие се кружни, круг во крос-дел.Дизајниран за употреба во широк спектар на запечатување апликации.Најчесто се обезбеди притисок и течност печат помеѓу cylindrically облик, се преклопуваат, за парење површини и најчесто се гледа во мотори, чешми, прирабници, вентили, и разни цилиндри.Добри механички својства и висока отпорност на абење NBR.Добра отпорност на многу нафтени масла, greases, хидраулични течности, алкохол, минерални масла и маснотии.Buna-нитрилна е ранлив на acetone, етри, естри, озон, сончева светлина, и атмосферски и затоа треба да не се користи во озонската-генерирање на електрични мотори, опрема за заварување, или во апликации со изложеност на УЛТРАВИОЛЕТОВА светлина.

Параметри на производот