.

10pcs Притисни-за-Поврзете Фитинзи, 10мм 3/8 Т Тип Пневматски Конектор Воздушна Линија Фитинзи за 1/4(6mm) 5/16(8мм) 3/8(10мм)

10pcs Притисни-за-Поврзете Фитинзи, 10мм 3/8 Т Тип Пневматски Конектор Воздушна Линија Фитинзи за 1/4(6mm) 5/16(8мм)

DEN 287.76

Тековен
Во магацинот.

【ЛЕСНО РАКУВАЊЕ】 Без дополнителни запечатување потребна,само треба едноставно им помогнам, ќе се обезбеди безбедна конекција.Одговара за Цевка OD : 1/4"(6mm), 5/16"(8мм), 3/8"(10мм). 【РАБОТИ ВО ОГРАНИЧЕНИ ПРОСТОРИ】 Постојат круг ослободување прстени кои ќе ви помогне да инсталирате во ограничени простори. 【ТРАЈНИ】 Висок притисок отпор, можат да го издржат силен притисок без вкусовите,па нема вкусовите е потребно, може да се работи за долго време.Нормален Притисок Опсег : 0-0.9 Mpa, Максимум Притисок : 1.32 Mpa, Низок Притисок Опсег : -99.9~0 Kpa. 【ПОГОДНО ДЕМОНТАЖА】 ослободување прстен е елипсовидна, па демонтажа е поудобно и зачувување на трудот. 【ДОБРА ЗАПЕЧАТУВАЊЕ ПЕРФОРМАНСИ】 Тема precoated ptfe - доказ лепило, не грижи за кршење.

Параметри на производот