.

Abester 20mm Карбонски Влакна Цевка OD x 20mm ID 14mm ID 16mm ID 17mm 18mm 19mm x 1000mm 3K Сјајни Мет се Тркалаат Завиткани Вратило/Работи H (OD20 x ID18 x L1000mm Мет(1.0 mm Ѕид))

Abester 20mm Карбонски Влакна Цевка OD x 20mm ID 14mm ID 16mm ID 17mm 18mm 19mm x 1000mm 3K Сјајни Мет се Тркалаат

DEN 575.76

Тековен
Во магацинот.

100% Јаглерод Влакна.Обично оваа точка ќе се испраќаат од НАС склад освен објектот надвор од акциите на НАС wareshouse.Пакетот вклучува : 1pcs OD20mm x ID14mm/16mm/17mm /18mmx1000mm.Дебелина на ѕид : 3мм/2mm/1.5 mm/1mm.Крај : Сјајни Twill , Мет Рамнина.Употреба : РК Quadcopter, Multicopter, Хеликоптер и Авиони.Висок квалитет 3 K се Тркалаат Завиткани Карбонски Влакна Цевка со 100% целосна Јаглерод - Чист јаглерод ,Висока јачина мала тежина,Убаво површина - Суровини : Увезени Тајван Или Јапонија Toray Карбонски влакна ткаенини - Надвор 3 K +Внатре UD Јаглерод Висок квалитет 3 K Карбонски Влакна Цевка спецификации : Должина : 1000 MM (ако сакате другите дебелина, и должина, само дозволете ми да знам, ние може да го направи тоа за вас. ) - Надворешниот Дијаметар : 19 мм - Внатрешен Дијаметар : 15 mm & 16mm&17mm - Површинска обработка : 3 K Сјајни / Мет Висок квалитет 3 K Карбонски Влакна Tubeapplication : - Aerospace,РК модел делови Хеликоптери Модел летало , gimbal - Декорација делови - Производство тела и инструментално - Индустриска автоматизација и роботика - Спортска опрема - Музички инструменти - Научни апарати - Медицински уред - Другите.

Параметри на производот