.

Filterbuy 15x25x1 Филтер за Воздух MERV 8, Pleated HVAC AC Печка Филтри (4-Pack, Сребро)

Filterbuy 15x25x1 Филтер за Воздух MERV 8, Pleated HVAC AC Печка Филтри (4-Pack, Сребро)

DEN 956.16

Тековен
Во магацинот.

15x25x1 замена филтри за воздух за вашиот печка, клима уред, или HVAC систем (вистинската големина : 14.50 x 24.50 x 0.75 инчи).MERV 8 синтетички медиуми (да се спореди со MPR 600 & FPR 5) го заштитува домови од прав, полен, и повеќе од апсењето 90% од воздушни честички без да се влијае на протокот на воздух.Висок-квалитет на градежни карактеристики на electrostatically обвинет, pleated дизајн кој прави повеќе штетни честички и продолжува производи животниот век за 3 пати поголема од онаа на fiberglass модели.Индустриски одделение пијалаци одбор рамки со двојна жица backings надмине стандард картонски дизајни.Сите компоненти се произведуваат во сад и дизајниран со рециклира материјали.

Параметри на производот