.

MOSHUSO Камера Планината Менгеме со 360° Ballhead Рака, за dslr фото Камера/Поле Монитор/LED

MOSHUSO Камера Планината Менгеме со 360° Ballhead Рака, за dslr фото Камера/Поле Монитор/LED

DEN 335.76

Тековен
Во магацинот.

Оваа 360º Артикулационите Двојно Топката Адаптер со стегач (Црвена Knob) е дизајниран за фотографија студио за видео снимање.Рак менгеме максимално отворен далечина е 54mm; Најдобри носивост е 2.5 lb.Мултифункционален : максимално отворен далечина на менгеме е 54mm, кој може да ви помогне да се поправи додатоци на 15mm прачки, за DJI Слободно Movi 25мм и 30мм прачки, плоча, рамо екипаж, велосипед рачки, и така натаму.Стандард 1/4" и 3/8" женски навој : 1/4" и 3/8" женски тема на задната страна на менгеме ви помогне да се качи на една мала камера, монитор, LED светло во видео, микрофон, speedlite, и повеќе.Флексибилност : можете да го отстраните ballhead рака форма стегачот и инсталирате различен тип на арм со стандардна 1/4" машки навој; на ballhead може да се користи и на нешто друго, бидејќи на стандардот 1/4" машки завртки на двата краја.Одличен квалитет : цевка стегачот и топката главата (и wingnut) се направени од авион алуминиум и нерѓосувачки челик.На свирачот се стега има гумени баласт за да се спречи гребнатини.

Параметри на производот