.

Нови Нерѓосувачки Челик Стари Лица Помошни Садови, Флексибилни Ротирачки Јадење Tablewares Оневозможено Пациентот Артритис Старец Utensil Кујнски Алатки

Нови Нерѓосувачки Челик Стари Лица Помошни Садови, Флексибилни Ротирачки Јадење Tablewares Оневозможено Пациентот

DEN 503.76

Тековен
Во магацинот.

【Цврсти И Издржливи】Усвојување на нерѓосувачки челик, абење отпор, висока температура отпорни, безопасни, издржливи.која е да се носат здрав. 【Лесно Да се Чисти】Чистење, отстранлив, лесно да се мијат, лесно да се носат, со цел за стари лица. 【Прилагодлива Рачка Форма】агол може да биде свиткана од себе, и обликот на дршката може да се прилагоди според екстензија на рачниот зглоб, прст, лактите, итн. 【Безбедно Да се Користи】Стабилна и здрава и може да се чисти, нема штета и безбедно сигурен во употреба. 【Материјал Безбедноста】Лажица собата е направен од Нерѓосувачки Челик , безбеден и еколошки безбедни за стари лица.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Објект Од Типот : Стари Лица Помошни Садови Материјал : Не ' Рѓосувачки Челик Применливи Население : 1. Рака рехабилитација група 2 обука. Луѓе чии раце се тресат и не може да користи прибор за јадење 3. Луѓе кои не може да користи прибор за јадење правилно Како да го користите : Вратоврска тоа да се вашата рака и да ја користите без сила Лажица Должина : Околу. 25cm / 9.8 во Справи со Должина : Околу. 13cm / 5.1 во Пакет Листа : 1 x Лажица .

Параметри на производот

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Elderly Auxiliary Tableware
Material:
Stainless Steel 
Applicable Population:
1. Hand rehabilitation training group :
2. People whose hands shake and cannot use cutlery :
3. People who can't use cutlery properly :
How to use:
Tie it to your hand, and use it without force
Spoon Length:
Approx. 25cm / 9.8in
Handle Length:
Approx. 13cm / 5.1in
Package List:
1 x Spoon  :