.

Spyderco Карибите Сол Sheepfoot Преклопен Нож со 3.70 LC200N Отпорни на Корозија Челик Сечилото со Црна/Жолта G-10 Рачка - SpyderEdge - C217GSSF

Spyderco Карибите Сол Sheepfoot Преклопен Нож со 3.70 LC200N Отпорни на Корозија Челик Сечилото со Црна/Жолта

DEN 5216.40

Тековен
Во магацинот.

Еден од еден Вид -Карибите Сол семејството на ножеви имаат голем број на главни карактеристики кои ги одвои од Spyderco.Разноврсна - Секој Карибите Сол карактеристики на реверзибилна титаниум hourglass џеб клип кој поддржува лево или десно-страна совет-up носат и наредени lanyard дупка за лесно прилог на безбедноста линии, lanyards, или fobs.Ултра Отпорни на Корозија - На ножеви од овие ножеви се направена од LC200 N, на азот и хром-богата легури кои ги постигнува своите цврстина преку конвенционален термички третман процес, но сепак нуди неверојатни отпорност на корозија и цврстина.Сигурна Потпора - На лесни се справи со посебни карактеристики G-10 скали со наизменични црни и жолти слоеви.тој надвор површини се внимателно изработени за да креирате ребрести шема.Супериорен Квалитет - Секој нож има корозија-отпорни LC200 N облоги кои даваат импресивен структурна сила и форма на основа на нож е патентиран Компресија механизам за Заклучување.

Параметри на производот