.

RitFit Пилатес Прстен - 14 Инчен Магија Фитнес Круг за Тонирање Внатрешна & Надворешниот Бутовите, торбичката & Бонус Тренингот Водич Вклучени

RitFit Пилатес Прстен - 14 Инчен Магија Фитнес Круг за Тонирање Внатрешна & Надворешниот Бутовите, торбичката

DEN 1363.20

Тековен
Во магацинот.

Наменетата како средно проп, и сите Пилатес вежби може да се направи со еден магичен круг.Од Ritfit : започнавме нашиот бизнис со цел да се создаде бренд, кои ги носи подобри услуги и производи за секој кој има за цел да ја подобрат нивната физичка сила и одржување на здрав живот.ЗА целото ТЕЛО ТРЕНИНГОТ : Идеален за сите видови на Пилатес вежбите, тоа е обично се користи за да го горниот дел од рацете, внатрешен s наменети да им се помогне на практичарите го најдат своето центар, за да се обезбеди отпор за побрзо, повеќе насочени тонирање, конкретно на вашиот внатрешниот и надворешниот бутовите, горниот дел на рацете и вратот.На пилатес прстен обезбедува ефективна core тренингот, како и болки во стомакот, бедро, нога и рака тонирање, постигнување на рамни стомачни област , тример со оружје , правилно држење на телото , и цврста градите.

Параметри на производот